
Foredragene du kan delta på i tiden fremover!
Vil du bestille noen av disse foredragene, kurs eller et av våre lengre programmer? Kontakt oss gjerne her.
Program
Du trenger bare å melde deg på en gang. Når du er på listen får du informasjon med zoom link for hvert foredrag.
Mandag 7. august
kl. 13:00
Zoom
Systematisk arbeid med reguleringsstøtte i møte med utagering og aggresjon i skolen
Les mer her.
Lene Solvang-Dragland er spesialpedagog og har over flere år brukt PGS, Problemløsning Gjennom Samarbeid og PLS reguleringsstøttemodellen i sitt arbeide for å hjelpe barn med ulike utfordringer og å redusere utagering, vold og aggresjon i skolen.
PGS, Problemløsning Gjennom Samarbeid er utviklet Dr. Ross Greene. Ross Greene underviser kurset “Eksplosive barn” jevnlig i regi av Famlab. PLS står for Positive Lærings Spiraler og er utviklet av Hans Holter Solhjell. Lene Solvang-Dragland er den eneste i Norge som både er sertifisert i PGS og også er utdannet i PLS reguleringsstøttemodellen.
Lene har 35 års erfaring fra arbeide i barnehage og skole i ulike roller, som styrer, faglærer, miljølærer og spesialpedagog. De siste 17 årene har hun jobbet primært med de situasjonene som blir ekstra vanskelige og krevende, og med de barna som trenger ekstra støtte i skolehverdagen, med fag, relasjoner og regulering av følelser og adferd.
Tirsdag 8. august
kl. 12 - 13
Zoom
Aggresjon, vold og utagering i hjemmet, barnehage og skole
Fra “håndtering” til reelle løsninger og utviklingsstøttende prosesser
Les mer her.
De fleste voksne opplever det krevende, vanskelig og stressende når et barn utagerer, kaster ting rundt seg, slår, sparker, biter og lignende. Det gjelder uansett om det skjer i hjemmet, i en barnehage eller i skolen.
Barn kan nekte å høre, ignorere og late som de ikke hører, protestere, hyle, skrike, legge seg ned på gulvet, bite, sparke, slå, spytte, rømme unna, bli stille og tilbaketrukket o.l.
Om man som ansvarlig voksen ikke vet selv hvordan man gå frem i slike situasjoner kan det være fortvilende, skape bekymring, uro, høyt stressnviå og for enkelte også være traumatiserende.
I dette foredraget vil du lære om hvordan du kan løse disse situasjonene, skape læringsprosesser og støtte barns utvikling.
Tilbakemeldinger fra tidligere foredrag!
Foredragsholdere

Hans Holter Solhjell
Pedagog, leder Famlab Norge, kursholder, trainer og veileder.
Les mer om Hans her.
Han har hovedfag i pedagogikk med videreutdannelse i veiledning.
I tillegg er han utdannet i kommunikologi, i Somatic Experiencing, Trauma Release Exercises og Feldenkraismetoden.
Han har lang erfaring fra undervisning og veiledning av foreldre, barnehager og skoler, og har også undervist i psykologi ved Politihøyskolen i Oslo.
Hans har også utviklet flere modeller for å veilede og undervise i kommunikasjon og konfliktløsning, blant annet PLS reguleringsstøttemodellen.

Lene Solvang Dragland
Utdannet førskolelærere, adjunkt og spesialpedagog
Lene Solvang Dragland bio
Hun har spesialisert seg på å finne løsninger på utfordrende situasjoner så vel som de vanskeligste problemstillingene i hjem, barnehage og skole.
Lene har tatt både PLS veilederutdanningen i kommunikasjon, konfliktløsning og utviklingsstøtte, Ross Greenes utdanning i CPS, Collaborative and Proactive Solutions og er Verge instruktør.
Du kan lese mer om Lene her.
Du kan nå se opptak fra foredragene vi har holdt den siste tiden.
Det er gratis å se foredragene men vi ber om at du registrerer din epost for å få tilgang.
Tilbakemeldinger fra tidligere foredrag
Tusen takk for at dere deler!”